U Meštrovićevim Crikvinama-Kaštilcu održan je dio programa Katehetske ljetne škola za vjeroučiteljice i vjeroučitelje u osnovnim školama s temom „Riječ Božja od kamena – Građevine kao čuvarice povijesti i mjesta nade žive Crkve“ 29. i 30. kolovoza. Organizatori Katehetske ljetne škole bili su Nacionalni katehetski ured Hrvatske biskupske konferencije i Agencija za odgoj i obrazovanje, a ovogodišnji dio programa održanog u Splitu bio je usmjeren na povijesnu i umjetničku građu pohranjenu među ostalim u trima splitskim muzejima – Muzejima Ivana Meštrovića, Muzeju hrvatskih arheoloških spomenika i Arheološkom muzeju u Splitu koji su pružili stručnu podršku organizatoru održavanjem radionica na lokacijama koje komuniciraju navedeni sadržaj.
U Meštrovićevim Crikvinama-Kaštilcu održan je program pod nazivom „Meštrovićev kristološki ciklus“, a stručno vodstvo u programu pružile su muzejske savjetnice Maja Šeparović Palada, Zorana Jurić Šabić i viša kustosica Iris Marinović.
Održane radionice „Meštrovićev kristološki ciklus“ 29. i 30. rujna bile su posvećene Meštrovićevoj skulpturi Raspeće Veliko (1916.) i drvenim reljefima (1917.–1950.) koji su postavljeni u crkvici sv. Križa unutar sakralno-umjetničkog kompleksa Crikvine-Kaštilac u Splitu. Djela su nastajala u razdoblju od preko trideset godina, a izložena su prema Meštrovićevom izložbenom konceptu u prostoru koji je izgradio ponajprije za svrhu njihova sabiranja i stalnog izlaganja. Kroz uvodno predavanje sudionici su imali prigodu steći uvid u ovaj jedinstven Meštrovićev ciklus, fokusirajući se na kronologiju nastanka i stilsku analizu, njihovu recepciju, kao i ikonološku obradu usko povezanu s Meštrovićevim tadašnjim životnim okolnostima i kontekstom nastanka sakralnog ciklusa.
Kroz praktičan dio sudionici su imali priliku reinterpretirati ili nadopuniti Meštrovićev ciklus u radionici crtanja olovkom i ugljenom. U programu je sudjelovalo oko 240 polaznika Katehetske ljetne škole u dvodnevnim radionicama koje su za cilj imale osvijestiti sadržaj Meštrovićeva kompleksa sudionicima i potaknuti ih da na temelju izloženih scena kroz vlastitu analizu i koncept mogućeg umjetničkog djela skicirati vlastiti ikonografski prizor.
Polaznici programa pedagoški su djelatnici koji u svom radu svakodnevno sudjeluju u educiranju i osvještavanju osnovnoškolaca za vrednote kulturne baštine te ovakav radionički program aktivno potiče same sudionike na podizanje razine vrijednosti umjetničke ostavštine i kulturne baštine koja njeguje identitet s osobitostima „rukopisa“ Meštrovićeva opusa.
U programu je naglasak stavljen na publikaciju „Ivan Meštrović: Povijest Isusa iz Nazareta u drvu“ autorica tekstova i urednica Zorane Jurić Šabić te Maje Šeparović Palada, koji je dostupan u muzejskom dućanu i na web shopu.